az-ubytovani.info Penzion v Zidovske ctvrti ubytovanie Boskovice

Penzion v Zidovske ctvrti ubytovanie Boskovice

Penzion Boskovice v Zidovske ctvrti

Penzión sa nachádza v krásnom prostredí židovského mesta, v blízkosti boskovického hradu a zámku.

Penzión v Židovskej štvrti je ideálnym miestom pre trávenie aktívnej dovolenky - za prijateľnú cenu ponúka ubytovanie priamo v centre mesta Boskovice, kde návštevník môže využiť príjemné prostredie reštaurácií, kaviarní, obchodov, navštíviť múzeum, divadlo, kino, letné kino, galériu, ...

Boskovice ubytovanie:
Penzión v Židovskej štvrti ponúka ubytovanie v šiestich dvojlôžkových izbách (jedna s balkónom) a štyroch trojposteľových izbách (jedna s balkónom). Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie. Jedna izba je bezbariérová. Na izbách bezplatné pripojenie k internetu.

Penzión v Židovskej čtvrti služby:
Hosťom penziónu v Židovskej štvrti v Boskoviciach je k dispozícii spoločenská miestnosť s TV a malým kuchynským kútom (mikrovlnná rúra, varná kanvica), vonkajšie posedenie za penziónom aj miestnosť na úschovu bicyklov. Parkovanie zaistené. Ubytovanie so psom malej rasy za poplatok a po dohode, nutný očkovací preukaz. Príchod od 14 hodín, uvoľnenie izby v deň odchodu do 10 hodín.

Penzión v Židovskej čtvrti stravovanie:
V penzióne v Židovskej čtvrti Boskovice sa môžete ubytovať aj bez stravovania. Priplatiť si možno za raňajky či polpenziu.

Príjemné posedenie je zabezpečené v hostinci U Rudyho v susednom dome s možnosťou celodenného stravovania alebo polpenzie. Štýlová krčmička U Rudyho v židovskej štvrti v Boskoviciach s domácou atmosférou rodinného podniku a s výbornou tradičnou českou a moravskou kuchyňou. V jedálničku nájdete klasická česká jedla a nezabúdajú ani na tých, čo nejedia mäso. U Rudyho možno osláviť narodeniny, môžu sa tu konať firemné večierky, svadby, maturitné večierky, víkendové a sezónne kulinárske akcie.

Boskovice - história:
Jedným z najvýznamnejších stredísk židovského osídlenia na Morave vedľa Mikulova, Trebíča, Uherského Brodu, Holešova a Prostejova boli od stredoveku až do novej doby tiež Boskovice. Prví Židia sa tu usídlili pomerne skoro po založení mestečka, pričom podstatnou sa stala poloha Boskovic, ako stanica, pri diaľkových obchodných cestách. Najstaršia písomná správa o Židovi a Boskoviciach sa vzťahuje už k r 1343 (B. Bretholz ju uvádza vo svojej zbierke prameňov k dejinám moravských Židov v stredoveku pod č 40).

Penzión v Židovskej štvrte okolí:
Hneď za penziónom v Židovskej štvrti sa nachádza les a náučné chodníky zdravia, ktoré môžete využiť k prechádzkam a relaxácii. Boskovice sú ideálne pre milovníkov turistiky - v okolí je hrad, zámok, westernové mestečko, dinopark, lanové centrum, arborétum Šmelcovna, mestské kúpele s plaveckým bazénom, tobogánom, rekreačným bazénom s chrličmi vody a masážnymi tryskami, vírivkou, fínskou saunou, infrasaunou a parnou komorou, soľná jaskyňa, letné kúpalisko Červenka, cyklistické a turistické chodníky, ... Neďaleko sa nachádza Moravský kras, priepasť Macocha, zámky Lysice, Rajec, Letovice, arborétum Borotín a mnoho iných zaujímavostí.

Penzion Boskovice v Zidovske ctvrti - Malé zvieratka (psi) majú vstup do hotelu dovolenýPenzion Boskovice v Zidovske ctvrti - Pri hotely je vlastné parkoviskoPenzion Boskovice v Zidovske ctvrti - hotel má reštauráciuPenzion Boskovice v Zidovske ctvrti - možnosť pripojenia na internetPenzion Boskovice v Zidovske ctvrti - Izby s vlastnou kúpelkouPenzion Boskovice v Zidovske ctvrti - Izby s vlastnou toaletou